CBC Names 2024 Softball All-Conference Teams

SHARE NOW

The Central Buckeye Conference has named the 2024 All-Conference Softball Teams.

The Player of the Year for the Kenton Trail Division is Brenna Fyffe of Kenton Ridge.

First Team:

  • Cara Cammon, Kenton Ridge
  • Alexza Clifton, Bellefontaine
  • Jayden Davis, Kenton Ridge
  • Annie Fincham, Kenton Ridge
  • Brenna Fyffe, Kenton Ridge
  • Chloe Glass, Kenton Ridge
  • Kendall Massie, Kenton Ridge
  • Alyssa Miller, Jonathan Alder
  • Ava Moore, Tecumseh
  • Evan Platfoot, Jonathan Alder
  • Kyanne Tyson, Kenton Ridge

Second Team:

  • Josie Cover, London
  • Kiersten Dolby, Jonathan Alder
  • Shanna Higgins, Jonathan Alder
  • Maggie McCoy, Jonathan Alder
  • Natalie Neumeier, Jonathan Alder
  • Kassi Prine, Bellefontaine
  • Lola Rice, Urbana
  • Dakotah Timmons, Kenton Ridge
  • Averie Vigansky, Bellefontaine
  • Addison Wical, Bellefontaine
  • Gwyn Wieber, London

Special Mention:

  • Raegan Adams, Tecumseh
  • Morgan Boyd, Urbana
  • Abby Bush, Jonathan Alder
  • Laila Butler, Bellefontaine
  • Natalee Fyffe, Kenton Ridge
  • Samantha Webb, London

Sportsmanship Award:

  • Lilly Gravley, London
  • Amerie Matthews, Tecumseh
  • Kylie Petersheim, Jonathan Alder
  • Kyleigh Schnitzler, Kenton Ridge
  • Jazmyn Scott, Urbana
  • Airiana Young, Bellefontaine

In the Mad River Division, the Player of the Year is Madison Brentlinger from Indian Lake.

First Team:

  • Madison Brentlinger, Indian Lake
  • Reese DeCamp, North Union
  • Mackenzie Dixon, Indian Lake
  • Haylee Edwards, Indian Lake
  • Kennedy Harrah, North Union
  • Tanna Jacobs, Benjamin Logan
  • Kale Keigley, North Union
  • Brooks Myers, Benjamin Logan
  • Marissa Pine, Graham
  • Halle Roby, Indian Lake
  • Katie Roby, Indian Lake

Second Team:

  • Porscha Davis, Indian Lake
  • Abigail Elliott, Indian Lake
  • Emma George, Shawnee
  • Kailin McElory, North Union
  • Keeli Rostorfer, Benjamin Logan
  • Maura Simpson, Shawnee
  • Bailee Stover, Benjamin Logan
  • Aleeseah Trimmer, Shawnee
  • Zoe Wedding, North Union
  • Bri Wildman, Northwestern
  • Kayleigh Zediltz, Indian Lake

Special Mention:

  • Nicole Greene, Shawnee
  • Azzy Hammer, Northwestern
  • Emma Padavano, North Union
  • Libby Siefring, Benjamin Logan
  • Geona Spires, Indian Lake
  • Carissa Tourney, Graham

Sportsmanship Award:

  • Mackenzie Clark, Graham
  • Kyndal Cronkleton, Benjamin Logan
  • Ava George, Shawnee
  • Olivia Impson, Northwestern
  • Emma Padavano, North Union
  • Carmyn Weiner, Indian Lake

Congratulations!